Zawodnicy dwóch szczycieńskich klubów przywieźli z Festiwalu Judo Dzieci o Puchar Prezydenta Grudziądza siedem medali.

W Grudziądzu zameldowało się 20 ekip, w tym drużyny ze Szczytna, czyli Gwardia i Katana-Novum. Obie spisały się na medal. Na najwyższym stopniu podium stawali: Bartosz Kukliński (Gwardia, 31 kg dzieci młodsze) i Piotr Szewczak (Katana-Novum, +50 kg). Ze srebrem wrócił Tymoteusz Stachula (Katana-Novum, 34 kg). Trzecie miejsce w swoich kategoriach zajęli: Bartosz Kukliński (Gwardia, dzieci młodsze 33 kg), Antoni Skowroński (40 kg), Bartosz Witkowski (23 kg) i Marcel Malon (25 kg) – cała trójka Katana-Novum. Najwięcej satysfakcji Jackowi Szewczakowi sprawił ten ostatni: 7-latek z Katany trenuje dopiero od 2 miesięcy, a już potrafił rozstrzygnąć na swoją korzyść 5 walk. Trener gwardzistów Tadeusz Dymerski wyróżnił w swojej ekipie Zosię Rykowską, która w kategorii 37 kg miała jako rywali trzech chłopców i jednego z nich pokonała przez rzut.

Dla Jacka Szewczaka wizyta w grudziądzkiej hali Olimpii miała wartość sentymentalną – to właśnie tu, jeszcze jako zawodnik Gwardii Olsztyn, wywalczył swój pierwszy medal, brąz MP juniorów.