Karolina Piechowicz wywalczyła tytuł mistrzyni Polski juniorów U14 w pływaniu. Zawodniczka Płetwala Szczytno wygrała wyścig na 200 m stylem klasycznym, a do złota na tym dystansie dołożyła srebro na 100 m również stylem klasycznym.

Karolina najlepszą juniorką w kraju
Karolina potwierdziła występem w juniorskich MP swoją klasę

Mistrzostwa zostały przeprowadzone w miniony weekend w olsztyńskiej Aquasferze. Uczestniczyło w nich ponad 600 zawodników i zawodniczek ze 171 klubów.

Miniona sobota była szczególnie udana dla Karoliny Piechowicz, która zdecydowanie wygrała wyścig na 200 m st. klas.

- To był fantastyczny wyścig! Karolina rozegrała to po mistrzowsku – promieniał z radości trener Sławomir Szczerbal. - Na pierwszej pięćdziesiątce dała się wyszumieć bardziej nerwowym zawodniczkom, a następnie, powoli przesuwając się do przodu, pokazała, że ten spektakl ma tylko jednego aktora. Z przewagą prawie dwóch długości ciała wygrała z rekordzistą Polski na 50 i 100 m żabką Zofią Chrzan.

Wynik Karoliny (2:38.84 min) to jednocześnie nowy rekord województwa i dwunasty czas wśród tegorocznych wyników… seniorskich w kraju.

W niedzielę Karolina dołożyła srebro w występie na 100 m st. klas. Uległa jedynie aktualnej rekordzistce Polski. Wynik zawodniczki Płetwala – 1:13.85 – jest jej nowym rekordem życiowym i najlepszym czasem w województwie. Podopieczna Sławomira Szczerbala wystartowała jeszcze na 50 m st. klas. Do podium było blisko (5.miejsce), a dla satysfakcji został rekord województwa, pobity w wyścigu eliminacyjnym (34.16).

W Olsztynie startował również Tobiasz Czerniawski, któremu jednak nie udało się zakwalifikować do finałów.