Tadeusz Dymerski, zawodnik GWARDII Szczytno, znów stanął na najwyższym stopniu podium. Tym razem nie miał sobie równych na Mistrzostwach Europy Weteranów w Judo.

Tadeusz Dymerski mistrzem Europy
Po raz drugi Tadeusz Dymerski (drugi z lewej) zdobył tytuł Mistrza Europy Masters

Znany szczycieński szkoleniowiec i jednocześnie wciąż czynny zawodnik odniósł kolejny wielki sukces. Podczas rozgrywanych w Glasgow (Szkocja) Mistrzostw Europy Weteranów w Judo zdobył złoty medal w kategorii M 8 +100 kg. W drodze na najwyższy stopień podium pokonał trzech zawodników, wszystkich przed czasem. - Najwięcej problemów miałem w walce z Azerem, mistrzem świata w sambo, ważącym 140 kg, ale dałem radę – cieszy się Tadeusz Dymerski. Szczególne słowa podziękowania kieruje do swoich sparingpartnerów, Marka Rybki i Mariusza Wierzchołowskiego, którzy poświęcając swój prywatny czas, pomogli mu trafić na mistrzostwa świata z wysoką formą.

W zawodach w Szkocji rywalizowało ponad 1000 zawodników z 52 krajów. Reprezentacja Polski liczyła 27 judoków, spośród których na najwyższym stopniu podium stanął tylko szczytnianin. Poza nim Polacy zdobyli dwa medale srebrne i trzy brązowe.

Tadeusz Dymerski w swoim dorobku ma już sześć medali zdobytych na mistrzostwach Europy i świata, w tym dwa tytuły mistrza Europy i jeden mistrza świata. Wkrótce kolekcja może się powiększyć, bo w październiku kolejne mistrzostwa świata, tym razem w Meksyku. Naszego Mistrza zniechęca trochę odległy dystans. Podobnie jednak było w przypadku zawodów w Szkocji.