Dwa lata temu w halowych mistrzostwach kraju seniorów był brąz, przed rokiem Konrad Bukowiecki zdobył srebrny medal. Wreszcie przyszedł czas na złoto. Szczytnianin wywalczył je w minioną niedzielę w Toruniu, uzyskując w konkursie pchnięcia kulą 20,61 m.

Konrad halowym Mistrzem Polski
Konrad Bukowiecki ma za sobą niezwykle udany tydzień startów, którego ukoronowaniem był tytuł halowego mistrza kraju

Zawodnik Gwardii Szczytno ma już na swoim koncie tytuł mistrza Polski uzyskany w ubiegłym roku podczas zmagań na otwartym stadionie. Na złoto w hali przyszło poczekać trochę dłużej. Bukowiecki uchodził za faworyta konkursu i nie zawiódł. W trzeciej próbie pchnął kulę na odległość 20, 61 m, co zapewniło mu tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zajął Michał Haratyk (20,30), a trzecie – Rafał Kownatke (20,11). Warto zauważyć, że w finałowej ósemce znalazło się aż czterech kulomiotów szczycieńskiej Gwardii. Andrzej Regin był szósty (18,59 – najlepszy wynik w sezonie), Sebastian Łukszo – siódmy (18,57), a Andrzej Naszko – ósmy (18,47 – rek.życ.).

Ostatnie dni były dla Konrada Bukowieckiego bardzo intensywne pod względem występów. Na krótko przed mistrzostwami szczytnianin wygrał w Łodzi Orlen Cup wynikiem 20,73 m. Drugie miejsce zajął Kongijczyk Franck Elemba (20,27), czwarty kulomiot ostatnich igrzysk olimpijskich. Szósty w tym konkursie był Andrzej Regin (18,55). Co ciekawe, obaj zawodnicy Gwardii swoje najlepsze wyniki uzyskali w pierwszych próbach.

Wywalczony w minioną niedzielę tytuł mistrzowski musi cieszyć, ale bardzo duże powody do zadowolenia nasz zawodnik miał podczas ubiegłotygodniowego mityngu w Ostrawie. Szczytnianin wygrał, a wynik 21,15 to halowy rekord życiowy Bukowieckiego. Zawodnik Gwardii w pokonanym polu zostawił m.in. Niemca Dawida Storla (20,97). Jak skomentował swój rekord? - Bardziej podobało mi się pchnięcie na 21,05. To na 21,15 było poprawne, ale nie czułem, że kula poleci tak daleko – powiedział po swoim występie w Ostrawie.

Już za półtora tygodnia Konrad Bukowiecki zmierzy się w Belgradzie z najlepszymi kulomiotami Europy podczas lekkoatletycznych mistrzostw Starego Kontynentu.